CO CHCEŠ, ABY OSTATNÍ ČINILI TOBĚ, ČIŇ TY JIM

VZNIK VÍRY V OSUD

28. března 2010 v 22:44 | Karloviny
VZNIK VÍRY V OSUD

     Podle řecké mytologie stojí za tím, jak dlouho budeme žít, tři bohyně osudu, kterým se říká Moiry. Jejich jména jsou - Klóthó, Lachesis a Atropos. Podle řecké mytologie předou tyto bohyně nit osudu každého člověka a tuto nit mohou kdykoli přestřihnout a tím ukončit život kohokoli z nás.
     Dříve se říkalo, že ani Zeus se neodváží odporovat jejím rozhodnutím. Později (snad z důvodu, že by tím pádem Zeus nebyl nejvyšším vládcem, pokud by měly v ukončení lidského života větší slovo Moiry), se mýty o Moirách pozměnily s tím, že Zeus sděluje svoji vůli Moirám a ty podle vůle Diovy nit přestřihnou dříve, ve stanovený čas, či později.
     Díky tomu, že určité kořeny víry českého národa zasahují do řeckých bájí, došlo s největší pravděpodobností k tomu, že řecké Moiry se transformovaly do tří českých sudiček.
     Pokud tady ten, kdo má křesťanskou víru věří v předurčený osud, měl by si uvědomit, že jeho víra nemá své kořeny v Bibli, ale v řecké mytologii.
     Moiry, potažmo sudičky totiž nedávají možnost volby. Z pohádek dobře znáte, že co sudičky předpověděli, to se taky stalo, ať se lidé snažili sebevíc změnit jejich předurčení. Pokud by i křesťanský Bůh předurčoval náš osud, tak by i ti největší hříšníci mohli před Božím soudem říci: "Co po mě Bože chceš, copak jsem se mohl chovat lépe, když jsi mi to ty sám předem určil? Já nejsem zodpovědný za své činy, protože jsem to měl ve svém osudu předem nadiktované!"
     Milý čtenáři, nejsi loutkou osudu. Ani Moiry, ani sudičky, ani Bůh, ani postavení planet, nikdo neřídí Tvůj osud.
     Jak svojí svobodnou vůli využiješ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama